Новые ВременаЩо сказати жінці, яка залишила на сході України свій дім, місто, рідних, друзів
Назад на главную
384Просмотров

Що сказати жінці, яка залишила на сході України свій дім, місто, рідних, друзів

Що сказати жінці, яка залишила на сході України свій дім, місто, рідних, друзів і бігла в чужі краї, рятуючись від божевілля одержимого маніяка та його орди? Чим втішити її після того, коли пригнічений голос у слухавці товариша по службі її чоловіка з фронту, тихо повідомив, що його більше немає серед живих? Як втішити цю розбиту жінку, яка відчайдушно намагається щоразу набирати по телефону номер чоловіка з надією почути його голос після повідомленого? Що відповісти їй на її нескінченне голосіння: «Не вірю, не вірю…»? Як допомогти впоратися її вже дорослим дітям із нападами істерики та розпачу, які розривають серце всім у домі та лякають сусідів гучним голосінням? Які слова надії підібрати, щоб втішити в горі, що увірвалося в їхнє життя, і розсіяти чорне небо безнадійності над їхніми душами? Як відповісти на це найважче запитання: «Чому Господь усе це допустив, адже я так молилася й просила Його?» І таких історій сьогодні десятки тисяч, якщо не сотні… Війна – це подих пекла, зловонний сморід із пащі Люцифера та його слуг… Вона виявляє значення трагедії падіння цього світу в гріх і руйнує ілюзію раю на землі. Вона зриває маски з всіх рекламних щитів, пісень про людську красу, любов і добро, показуючи глибоку сутність гріховного серця. Спалені будинки та підприємства, зруйновані сім’ї та долі виявляють правду про одержимість двоногих, які увірували у свою божественність… Нехай будуть прокляті Праведним Суддею всі ініціатори й зачинателі війни!.. Хай будуть прокляті всі Його вороги, брехуни, лицеміри, лжепророки, убивці, розпалювачі ненависті та лжемесії! Нехай з’явиться милість Його над тими, що шукають Його й тремтять перед Ним! Нехай з’явиться Його рятівна благодать над розбитими, спустошеними й зломленими... Нехай з’явиться милість Божа в покаянні ворогів, свідомо сліпих, самовпевнених і гордих. Як залишитися в піднесеному, радісному та спокійному стані духу, проходячи з живими людьми живий біль, глибокий розпач і поділяючи їхні сльози? Чи потрібне Богові моє абстрактне, трансцендентне та байдуже ширяння в «позі лотоса» над кафедрою в такі дні? Чи ж Ісус хоче бути в епіцентрі земного болю живих людей, щоб плакати з тими, хто плаче, і радіти з тими, хто радіє? Як ситий голодному не товариш, так і «стерильний» християнин із тихого диванного життя – не помічник, не порадник і не лікар у такий час. Немає жодної, написаної людьми книги, крім Книги Псалмів, Йова та інших у Писанні, здатної втішити, оживити й дати надію… Але саме на дні цього болю ти, як ніколи, розумієш цінність, силу та славу Євангелії Христової! Світ безнадійно й тотально занурений у зло, гріх і темряву… Цей світ не має майбутнього й шансів... Усе має бути радикально змінено й перетворено... Тільки Євангелія і любов Христова в такі дні оживляють душу надією... Христовий хрест упокорює, заспокоює, рятує й спонукає молитися за зцілення зламаних і розбитих, а також за спасіння ворогів. Воскресіння ж Христове не лише подарувало надію на майбутню славу, а й вже почало неминучий процес перетворення цього Всесвіту на новий світ через поширення Царства в серцях людей. Христове воскресіння засудило цей світ до знищення й подарувало радикальну надію на новий світ... І поки видиме деградує – невидиме росте й розширюється... Одного разу все зміниться – і ми забудемо про зло, біль і пітьму, як про страшний сон... Я не сумніваюся, що роздута слава сучасної імперії зла, що піднеслася (як і всіх інших імперій) обов’язково буде кинута на дно ганьби, сорому й безчестя перед усіма народами та перед Його Обличчям. Бог однозначно переможе – і темрява не витримає сліпучого світла Христової слави. Зло буде стертe назавжди, а слуги зла повалені у вічне пекло, для вічних мук… Сам Бог поставить жирну крапку й закриє цей страшний розділ про життя після гріхопадіння, щоб почати нову книгу та нову історію про вічну любов! А поки що я дивлюся в очі цієї християнки-вдови й кажу їй: «Не впадай у відчай… У тебе є Чоловік! І Він ніколи не залишить тебе, не покине й ніколи не помре… Він піклуватиметься про тебе до кінця твого життя, а потім прийме тебе у Свої обійми… Ти не сама й ніколи не будеш самотньою… Його невидима любов буде відчутно й видимо зігрівати твоє серце. Він дасть тобі сили це все пройти й буде поряд на всьому шляху, Він так обіцяв…» І я бачу, як в її очах з’являється НАДІЯ... Ісус поруч, і Він близький всім, хто страждає й кличе Його ім’я... І ми повинні бути поруч із тими, хто так відчайдушно потребує Його, особливо в день злий... Справжня війна почалася з першого звернення змія до Єви, і відтоді не припинялася на жодну мить... Церква завжди на передовій, хоч іноді й здається, що ми в тилу, але це ілюзія... Ми всі на війні... І поки Ангел не затрубив, ми повинні пильнувати й воювати, звіщаючи світові ПРАВДУ та ЄВАНГЕЛІЮ НАДІЇ!

Поделиться